SikaGrout - 4R

Sika Sika

Nowy produkt

SikaGrout® - 4R Expand

Standardowy termin sprowadzenia produktu to 14-30 dni.

79,22 zł netto

97,44 zł

brutto

Więcej informacji

SikaGrout - 4 R

SikaGrout - 4 R - to gotowa do użycia, ekspansywna, kompensująca skurcz, samopoziomująca zaprawa cementowa o uziarnieniu 0/4 mm, charakteryzująca się przyśpieszeniem wzrostu wytrzymałości i niewielką rozszerzalnością w fazie płynno-plastycznej. SikaGrout-4 R kieruje się zasadami napraw konstrukcji przy kotwieniu zbrojenia stalowego zgodnie z normą PN-EN 1504-6. SikaGrout-4 R spełnia wymagania normy PN-EN 1504-3 dla zapraw naprawczych R4.

Zalety produktu to:

  • produkt gotowy do użycia - należy tylko wymieszać z wodą,
  • jego aplikacja jest łatwa,
  • można decydować o konsystencji,
  • charakteryzuje się świetną wytrzymałością końcową,
  • rozprzestrzenia się poprzez wydzielanie gazu w fazie płynno-plastycznej,
  • po związaniu jest odporny na wibracje i uderzenia,
  • nietoksyczny, niepalny, mrozoodporny, nie powoduje korozji stali,
  • posiada klasę A1 reakcji na ogień.

Więcej informacji

SikaGrout - 4 R

Bazą produktu SikaGrout - 4 R jest cement, selekcjonowane kruszywo i specjalne dodatki.

SikaGrout-4 R jest stosowany głównie jako wylewka poziomująca lub zaprawa kotwiąca, przy czym grubość warstwy / odległość od kotwy do ściany perforowanej wynosi od 1,5 cm do 5 cm.
Miejscowo maksymalna grubość warstwy zaprawy może wynosić od 5 cm do 10 cm. Po odpowiednich próbach można również rozprowadzić materiał z dobrej jakości kruszywem (w ilości 25-35% masy składnika suchego w zależności od jakości kruszywa) i jego zastosowanie jako drobnoziarnistego betonu samozagęszczalnego (SCC). Zastosowanie dodatkowego składnika nie wpływa na ilość wody zarobowej.

Przed aplikacją należy odpowiednio przygotować podłoże, tj. zadbać aby było czyste, nie znajdował się na nim tłuszcz i pył, bez lodu, zastoin wody, było suche. Pamiętaj aby przed aplikacją zwilżyć beton - podłoże powinno być matowo-wilgotne.

Przygotowując zaprawę potrzebujesz 3 litrów wody na worek 25kg 12%). Jeżeli potrzebujesz aby ograniczyć płynność produktu, zredukuj wodę, ale do poziomu nie niższego niż 11%.

Zużycie SikaGrout - 4 R zależy od szorstkości podłoża, metody aplikacji i strat podczas nakładania.

Teoretyczne zużycie to około 18kg/m2/cm.

Produkt pakowany w worki 25kg.

Opis

ProducentSika
ZaprawaJednoskładnikowa

Pobierz załącznik

Akceptuję

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej o tych plikach oraz o zasadach przetwarzania przez nas danych osobowych znajduje się w naszej Polityce Prywatności oraz Regulaminie Serwisu. Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.