Lista produktów producenta: Recticel

Producent systemów termoizolacji z siedzibą w Buku. Firma szczyci się hasłem, że dzięki dobrym rozwiązaniom, które oferuje, stwarza dobry klimat wewnętrzy dla nas i przyszłych pokoleń. 

Recticel Insulation jest częścią grupy Recitel Group  wiodącego europejskiego gracza na rynku rozwiązań poliuretanowych. Działa w branży meblarskiej, motoryzacyjnej i budowlanej.

Lista ZUM (Zielonych Urządzeń i Materiałów) to cenna pomoc dla wnioskodawców programu “Czyste Powietrze” w wyborze odpowiednich urządzeń i materiałów do ocieplania budynków. Oto zalety stosowania produktów z listy ZUM:

 1. Energooszczędność: Produkty z listy ZUM spełniają wymagania techniczne programu, co oznacza, że są efektywne w ograniczaniu strat ciepła. Dzięki temu zmniejszają zużycie energii i obniżają koszty ogrzewania.

 2. Ekologia: Urządzenia i materiały z listy ZUM są przyjazne dla środowiska, co jest istotne w kontekście ochrony klimatu.

 3. Bezpieczeństwo: Produkty na liście spełniają wymogi techniczne i bezpieczeństwa, co wpływa na komfort i bezpieczeństwo użytkowników.

 4. Wsparcie finansowe: Wybierając produkty z listy ZUM, wnioskodawcy mogą liczyć na dofinansowanie w ramach programu “Czyste Powietrze”.

 5. Współtworzenie: Lista ZUM jest współtworzona przez producentów, co gwarantuje, że zawiera aktualne i sprawdzone produkty.

Pamiętaj, że lista ZUM obejmuje nie tylko urządzenia grzewcze, ale także materiały izolacyjne, stolarkę okienną, drzwi zewnętrzne i garażowe. Jeśli planujesz termomodernizację budynku, warto zwrócić uwagę na produkty z listy ZUM! 

Dziedzina izolacji to konik tej firmy, oferuje wysokiej klasy rozwiązania izolacyjne spełniające potrzeby użytkowników w zakresie komfortu i większej efektywności energetycznej. Eksperci przygotowali ofertę dla budynków mieszkalnych, jak i niemieszkalnych.

Recticel posiada trzy najnowocześniejsze zakłady produkcyjne, które mieszczą się Europie.

Recticel może zawdzięczać swojemu doświadczeniu, wiedzy i pasji do poliuretanu, opracowywanie nowych i skutecznych rozwiązań izolacyjnych.
Firma ma na swoim koncie szeroką game produktów przeznaczonych do różnych zastosowań, tj. dachów dwuspadowych, dachów płaskich, systemów dachowych ze spadkiem, poddaszy, podbić, ścian zewnętrznych, murów  szczelinowych, ścian wewnętrznych, podłóg, piwnic i zastosowań związanych z przemysłem.

Recticel ogłasza, że ​​jej dział izolacji wprowadza rewolucyjną technologię produkcji sztywnych paneli izolacyjnych z poliuretanu (PU) o przewodności cieplnej 0,019 W/mK, zapewniających o 13% wyższą wydajność izolacyjną w porównaniu z istniejącymi produktami. To osiągnięcie naukowe, zwane technologią Xentro®, wkrótce zostanie wprowadzone na rynek w zastosowaniach do ubytków i podłóg pod odpowiednimi nazwami produktów Eurowall® Xentro® i Eurofloor® Xentro®.

Technologia ta, spełniająca wymagania energooszczędnych budynków i wysokowydajnych materiałów izolacyjnych dla rynku budowlanego, stanowi znaczący postęp w świecie PU i wzmacnia wiodącą pozycję firmy Recticel w zakresie wysokowydajnych rozwiązań izolacyjnych dla rynku budowlanego. Sztywne panele izolacyjne PU z technologią Xentro® oferują również większą swobodę projektowania w przypadku nowych projektów budowlanych i renowacyjnych.

Płyty PIR i PUR stanowią nowoczesne i energooszczędne rozwiązanie do izolacji termicznej domów. Mają bardzo niski współczynnik przewodności cieplnej. Dodatkowo warstwa pianki nie musi być gruba, dzięki czemu izolacja nie zajmuje zbyt dużo powierzchni użytkowej. Do niedawna PUR, a obecnie PIR, z powodzeniem zastąpił styropian i wełnę mineralną. Obydwa typy desek są lekkie i bardzo łatwe w montażu. Są także bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Doskonale chronią dom przed ptakami i kunami, które mogą przedostać się do domu dzięki innym rodzajom izolacji termicznej. Płyty PIR i PUR są również odporne na wilgoć, pleśń i bakterie. Obydwa typy desek są stosunkowo lekkie, dzięki czemu są łatwe w transporcie i przyjemne w obróbce.

Nowe produkty Xentro® będą początkowo produkowane w Wevelgem (Belgia) i sprzedawane za pośrednictwem sieci sprzedawców materiałów budowlanych w Belgii. Później produkty te zostaną wprowadzone także do innych krajów.

Więcej

W skrócie Recticel
Recticel to belgijska grupa o silnym wymiarze europejskim, ale działająca także na całym świecie. Recticel zatrudnia 7925 osób w 98 zakładach w 28 krajach.


Recticel przyczynia się do codziennego komfortu dzięki piankowym wypełnieniom siedzeń, materacy i listew czołowych najlepszych marek, materiałom izolacyjnym, komfortowi wnętrz samochodów oraz szerokiej gamie innych zastosowań przemysłowych i domowych.


Recticel to grupa stojąca za znanymi markami pościeli (Beka®, Lattoflex®, Literie Bultex®, Schlaraffia®, Sembella®, Swissflex®, Superba®, Ubica® itp.) i GELTEX® inside. W podsegmencie Izolacja wysokiej jakości produkty do izolacji termicznej sprzedawane są pod dobrze znanymi markami Eurowall®, Powerroof®, Powerdeck®, Powerwall® i Xentro®. Postęp technologiczny i innowacje doprowadziły do przełomu u największych marek branży motoryzacyjnej dzięki Colo-Fast®, Colo-Sense® i Colo-Sense Lite®.

Less
Pokazuje 1 - 10 z 10 produktów
 • Recticel Eurofloor, płyty PIR do termoizolacji posadzki Recticel Eurofloor, płyty PIR do termoizolacji posadzki
  Zapytaj o produkt!
  Recticel Eurofloor, płyty PIR do termoizolacji posadzki, m2

  Z przyjemnością ofertujemy Państwu płytę PIR firmy Recticel, renomowanej marki. Warszawa. Płyta Eurofloor wykorzystacie Państwo do izolacji podłogi. Eurofloor to najcieńsza i najtwardsza płyta PIR do termoizolacji posadzki. Dzięki rozmiarowi płyty, jest łatwa w montażu i ma niski współczynnik lambda. który gwarantuje doskonałe efekty izolacyjne.Eurofloor...

  50,00 zł netto
  61,50 zł
 • Recticel Euroroof, Izolacja nakrokwiowa na dachy spadziste Recticel Euroroof, Izolacja nakrokwiowa na dachy spadziste
  Prosimy o kontakt! Napisz!
  Recticel Euroroof, Izolacja nakrokwiowa na dachy...

  Mamy zaszczyt zaprezentować Państwu płyty Euroroof, przeznaczone cena do termoizolacji dachów stromych. Produkt ten produkowany przez firmę Recticel, renomowaną markę towarów do termoizolacji, stworzony został do izolacji nakrokwiowej, na wszystkich dachach spadzistych. Płyta izolacyjna została specjalnie zaprojektowana do stosowania w połączeniu z...

  105,00 zł netto
  129,15 zł
 • Recticel Eurothane BI - 4, twarda płyta do izolacji tarasów i płaskich dachów! Recticel Eurothane BI - 4, twarda płyta do izolacji tarasów i płaskich dachów!
  Zapytaj o produkt!
  Recticel Eurothane BI - 4, twarda płyta do izolacji...

  Prezentujemy Państwu płytę firmy Recticel, renomowana marka. Warszawa. Płyta Eurothane Bi-4 wykorzystacie Państwo do ocieplenia dachu płaskiego i tarasów na podłożu betonowym pod hydroizolacyjne membrany bitumiczne. Jej zastosowanie jest uniwersalne - nadaje się zarówno do nowych obiektów jak również projektów renowacyjnych. Co ważne w przypadku renowacji...

  64,23 zł netto
  79,00 zł
 • Recticel Eurothane BI - 4A, twarda płyta do izolacji tarasów i płaskich dachów, ze spadkiem Recticel Eurothane BI - 4A, twarda płyta do izolacji tarasów i płaskich dachów, ze spadkiem
  Zapytaj o produkt!
  Recticel Eurothane BI - 4A, twarda płyta do izolacji...

  Mamy zaszczyt przedstawić Państwu płytę firmy Recticel, renomowana marka. Warszawa. Płyta Eurothane Bi-4A, stożkowa wersja płyty Eurothane Bi-4, wykorzystacie Państwo do ocieplenia dachów płaskich. Jej zastosowanie jest uniwersalne - nadaje się zarówno do nowych obiektów jak również projektów renowacyjnych. Co ważne w przypadku renowacji możecie poprawić...

  99,00 zł netto
  121,77 zł
 • Recticel Eurothane G, płyta PIR zespolona z płytą GK do ocieplania od wewnątrz Recticel Eurothane G, płyta PIR zespolona z płytą GK do ocieplania od wewnątrz
  Zapraszamy do kontaktu!
  Recticel Eurothane G, płyta PIR zespolona z płytą GK do...

  Przedstawiamy Państwu płytę PIR firmy Recticel, renomowanej marki. Warszawa. Płyta Eurothane G wykorzystacie Państwo do izolacji poddasza lub ścian, a izolację wykonacie Państwo wewnątrz budynku.Ta wspaniała płyta to połączenie płyty termoizolacyjnej PIR i płyty GK o grubości 12,5 mm. Pozwala to na szybką pracę z produktem, który znajdzie swoje...

  72,00 zł netto
  88,56 zł
 • Eurothane Silver, płyta PIR na dach płaski, m2 Eurothane Silver, płyta PIR na dach płaski, m2
  Zapytaj o produkt!
  Recticel Eurothane Silver, płyta PIR na dach płaski, m2

  Szybka, sprzedaż! Prezentujemy Państwu płytę firmy Recticel, renomowana marka. Warszawa. Płyta Eurothane Silver wykorzystacie Państwo do ocieplenia dachu płaskiego, gdzie warto wspomnieć o możliwości użycia na blasze trapezowej z jednowarstwową hydroizolacją syntetyczną lub kilkuwarstwowym bitumicznym pokryciem dachu. Co ważne, Eurothane Silver to płyta,...

  121,95 zł netto
  150,00 zł
 • Recticel Eurowall, cienka płyta PIR do termoizolacji poddasza lub muru trójwarstwowego Recticel Eurowall, cienka płyta PIR do termoizolacji poddasza lub muru trójwarstwowego
  Zapraszamy do kontaktu!
  Recticel Eurowall, cienka płyta PIR do termoizolacji...

  Przedstawiamy Państwu płytę PIR firmy Recticel, renomowanej marki. Warszawa. Płyta Eurowall  wykorzystacie Państwo do izolacji poddasza lub muru trójwarstwowego. Ta wspaniała płyta została zaprojektowana z zamkiem typu pióro - wpust, co daje nam korzyść tj. eliminacje w murze szczelinowym mostka cieplnego!Oprócz tego płyty termoizolacyjne Eurowall...

  54,00 zł netto
  66,42 zł
 • Recticel Powerroof Max, Izolacja nakrokwiowa na dachy spadziste, opatrzona w folię RECTIVENT z samoprzylepnymi zakładami Recticel Powerroof Max, Izolacja nakrokwiowa na dachy spadziste, opatrzona w folię RECTIVENT z samoprzylepnymi zakładami
  Zapraszamy do kontaktu!
  Recticel Powerroof Max, Izolacja nakrokwiowa na dachy...

  Mamy zaszczyt zachęcić Państwa do poznania płyty Powerroof Max, przeznaczonej cena do termoizolacji dachów stromych. Produkt dodatkowo wyposażony w folię Rectivent, produkowany przez firmę Recticel, renomowaną markę towarów do termoizolacji, stworzony został do izolacji nakrokwiowej, na wszystkich dachach spadzistych. Płyty posiadają w swojej budowie...

  131,00 zł netto
  161,13 zł
 • Recticel Powerroof, Izolacja nakrokwiowa na dachy spadziste Recticel Powerroof, Izolacja nakrokwiowa na dachy spadziste
  Napisz do nas!
  Recticel Powerroof, Izolacja nakrokwiowa na dachy...

  Mamy zaszczyt zachęcić Państwa do poznania płyty Powerroof, przeznaczonej cena do termoizolacji dachów stromych. Produkt ten produkowany przez firmę Recticel, renomowaną markę towarów do termoizolacji, stworzony został do izolacji nakrokwiowej, na wszystkich dachach spadzistych. Płyty posiadają w swojej budowie zamek typu pióro - wpust, co eliminuje w...

  122,00 zł netto
  150,06 zł
 • Recticel Powerwall, płyty PIR do termoizolacji ścian zewnętrzych, Recticel Powerwall, płyty PIR do termoizolacji ścian zewnętrzych,
  Zapytaj o produkt!
  Recticel Powerwall, płyty PIR do termoizolacji ścian...

  Proponujemy Państwu płytę Powerwall marki Recticel. Czy wiecie, że wykonując izolację dachu i ściany budynku możemy zaoszczędzić nawet 60% kosztów ponoszonych na jego ogrzewanie? To właśnie może stać się realne za sprawą systemu Powerwall, który pozwala zaoszczędzić zużycie energii, zastosować rozwiązanie bez mostków termicznych, uniknąć zamoknięcia i w...

  116,00 zł netto
  142,68 zł
Akceptuję

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej o tych plikach oraz o zasadach przetwarzania przez nas danych osobowych znajduje się w naszej Polityce Prywatności oraz Regulaminie Serwisu. Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.